Funkce programu OPTIMIK®

Výpočet a tvorba nářezových plánů

Optimik - Správa zakázek

Zakázky, výrobky a cenové kalkulace

Optimik - Správa zakázek

Pro každou svou zakázku zde můžete evidovat seznam výrobků a dalších položek. Každý výrobek zároveň obsahuje seznam dílců, z kterých je složen. Pro všechny dílce je možné jednoduše vypočítat nářezové plány a mít přehled o tom, které dílce již byly nařezány a které ještě ne. Kromě toho OPTIMIK® automaticky vypočítá hmotnost a cenu celé zakázky a všech jejích výrobků.

Evidence výrobků s parametry

Optimik - Výrobky s parametry

Objevují se často ve Vašich zakázkách shodné výrobky? Zadejte je do OPTIMIK®-u jen jednou a budete je moci jednoduše přesouvat do zakázky vždy, když bude potřeba. Výrobky se zadávají i s parametry (rozměry, materiály apod.), takže jednoduchou změnou parametru dosáhnete toho, že se automaticky přepočítají i rozměry všech potřebných dílců, změní se materiál, hranovací pásky apod. Ihned uvidíte aktuální cenu i hmotnost výrobku. Upravený výrobek bez velké námahy přesunete do zakázky přesně dle požadavků zákazníka.

Sklad materiálu a zboží

Optimik - sklad

Na jednom místě zde získáte přehled o všech plošných a délkových materiálech (včetně všech jejich formátů), hranovacích páskách, dalších materiálech a zboží, o jejich příjmech, výdejích, aktuální zásobě a hodnotě.

Nabídky, příjemky, výdejky, faktury

Optimik - Faktury a doklady

Neomezené množství dalších definovatelných typů dokladů volitelně propojených se skladovou evidencí. Chcete vytvořit nabídkový list nebo fakturu k zakázce? Nebo výdejku k nářezovému plánu? OPTIMIK® to umí téměř sám.

Co ještě OPTIMIK® nabízí?

Možnost zadávání rozměrů v různých délkových jednotkách V programu můžete zadávat rozmery v milimetrech, centimetrech, decimetrech, metrech, desetinných palcích, zlomkových palcích, stopách a palcích dle potřeby. Rozměr desky ve tvaru 5' 11 5/8” x 3' 10 13/16” už pro Vás nebude “noční můrou”.

Navazující kresba
Potřebujete, aby čela zásuvek nebo dvířka skříní měla navazující kresbu? Stačí zadat a OPTIMIK® je v nářezovém plánu uloží vedle sebe.

Hranovací pásky
Každé hraně dílce můžete přiřadit libovolnou hranovací pásku. Pokud chcete, OPTIMIK® sám zmenší rozměry dílce o tloušťku použitých pásek a ponechá i nastavitelnou rezervu pro broušení hrany.

Nářezový plán
Volitelný tisk kódu, názvu, výrobku a zakázky pro každý dílec, barva a velikost písma pro označování rozměrů, podkladová barva dílců, odřezků, odpadu a řezů, tisk hranovacích pásek... To vše si můžete nastavit podle vlastní chuti.

Kalkulace cen
Chcete ceny výrobků a zakázek počítat z prodejních cen použitého materiálu a operací? Nebo z jejich skladových cen zvýšených o zadanou marži? Potřebujete do ceny zahrnout i odpad při zpracování? A vybraným zákazníkům poskytnout dohodnutou slevu? Žádný problém, OPTIMIK® to udělá dle Vašeho přání. A kromě toho Vám ceny zaokrouhlí tak, jak si představujete. Ano, klidně i Baťovským způsobem.

Přidružené operace a materiály
Víte, kolik laku, lepidla nebo šroubů je potřeba pro Váš výrobek? Nemusíte to stále počítat. Stačí jednorázově definovat operace společně s potřebným materiálem (např. lakování, montáž závěsů...) a přiřadit je vždy, když je to potřeba, k požadovanému dílci výrobku. Všechno ostatní vypočítá OPTIMIK® za Vás.

Pomocné evidence
Pomohou Vám také evidence daní, měn a kurzů, bankovních účtů dodavatele, obchodních partnerů, parametrů nářezových plánů, specifikací, obrázků, států a obcí... Stačí jednou zadat, potom už z vytvořených jen vybíráte.

Obrázky
Pro lepší orientaci je možné ke každému materiálu, zboží, dílci nebo výrobku přiřadit obrázek nebo fotografii. Vaše údaje tak ožiji a stanou se přehlednějšími.

Editovatelné tiskové sestavy
Chcete mít na tiskových sestavách větší písmo, jiné barvy, více údajů, jiné rozložení? Žádný problém. Pomocí zabudovaného editoru je možné upravit každou tiskovou sestavu dle Vašich představ.

Import a export údajů
Ušetřete si čas a nahraďte manuální zadávání údajů importem z textového souboru *.csv. Stejným způsobem můžete odeslat zpracované údaje z OPTIMIK®-u.

Hovoří mnoha jazyky
Překlady jsou průběžně dopňovány.
Optimik - jazyky

...a mnoho dalších užitečných funkcí a možností...

Ještě váháte? Nemusíte!

OPTIMIK si můžete stáhnout a začít používat ihned.

Zdarma a bez jakékoli registrace v něm můžete vytvářet nářezové plány do počtu 30 dílců! A pokud budete potřebovat více, stačí si jednorázově zakoupit licenci a můžete pokračovat v práci!
Hodnota ušetřeného materiálu a času Vám téměř okamžitě splatí cenu licence.
A potom už jen šetříte ...