Doplňkové moduly OPTIMIK®

Doplňové moduly rozšiřují funkce základní aplikace. Jsou zpoplatněny zvlášť. Pro jejich vyzkoušení je možné vyžádat dočasnou licenci zdarma.

Editor nářezových plánů


Editor nářezových plánů Optimik

Pomocí tohoto modulu můžete manuálně upravit vypočítaný nářezový plán. Dílce, které z plánu odeberete se přehledně zobrazí v tabulce v levé části okna. Tyto dílce pak můžete umístit do jiné vybrané části plánu. Pro usnadnění se vyhovující plochy barevně vyznačí. Můžete zvolit i směr řezu.

Tímto způsobem můžete ještě lépe přizpůsobit vypočítané nářezové plány Vašim potřebám.

Objednat modul Editor nářezových plánů >>>

Asistent řezání


Asistent řezání

Pokud vlastníte CNC pilu bez možnosti tisku štítků, tento modul může být užitečný právě pro Vás. Postačí Vám k tomu počítač (nebo tablet) s operačním systémem Windows, nainstalovaným Optimikem a připojenou tiskárnou štítků. Ten je možné umístit přímo k pile.

V modulu Asistent řezání si můžete přes celou obrazoku zobrazit vybraný nářezový plán. Asistent Vám zároveň v levé části obrazovky zobrazí pořadí řezů i rozměr, který je nutné pro pilu nastavit. Po každém řezu stačí kliknout na tlačítko v levém horním rohu a daný řez bude označen šedou barvou. V případě řezu dílce nebo využitelného odřezku bude zároveň okamžitě vytištěna etiketa, kterou už jen nalepíte na právě odřezaný díl. Štítek si můžete vytisknout i kdykoli jindy kliknutím na tlačítko "Tisk" nebo dvojklikem na zvolený dílec.

Objednat modul Asistent řezání >>>

Automatický režim


Automatický režim Optimik

Modul umožní používat program Optimik v tzv. automatickém režimu. V praxi to znamená, že Optimik sám naimportuje údaje o dané zakázce, výrobcích a dílcích z vybraného adresáře. Po importu automaticky vytvoří a vygeneruje nářezové plány pro všechny tyto dílce. Obrázky a údaje nářezových plánů automaticky vyexportuje do zvoleného adresáře. Automatický režim tak umožňuje efektivně využívat Optimik® pro aplikace třetích stran.

Objednat modul Automatický režim >>>

CNC modul

Jedná se o doplňkový modul pro export dat z Optimik Professional do CNC center. Pro vyzkoušení s konkrétním strojem nás, prosím, kontaktujte se žádostí o dočasnou licenci zdarma. Vyvinuty jsou moduly pro tyto technologie:

FELDER KG
FELDER KG
KR-Felder-Straße 1
A-6060 HALL in Tirol
Österreich

Export do formátu .may, který je využitelný také pro pily značky Mayer. U produktů firmy Felder nejsou podporovány menší pily typu Kappa.

MACMAZZA srl
MACMAZZA srl
Via Mondini 72
61121 Pesaro
Italy

Pro propojení s pilou je nutný program MacmazzaLink. Pokud si zakoupíte novou formátovací pilu přímo ve firmě Macmazza, získáte tento programu spolu s programem OPTIMIK Professional a CNC modulem zdarma.

HOLZMA Plattenaufteiltechnik GmbH
HOLZMA Plattenaufteiltechnik GmbH
Holzmastrasse 3
75365 Calw-Holzbronn
Germany

Pro propojení s pilou je nutný program CADlink.

Biesse s.p.a.
Biesse s.p.a.
Via della meccanica, 16
Pesaro
Italy

Pro propojení s pilou je nutný program Biesse Link.

SCM Group
SCM Group
Via Emilia 77
47921 Rimini
Italy

Pro propojení s pilou je nutný program CPLink nebo WinCut.

ETALON Piła Do Paneli
ETALON Piła Do Paneli
ul. Żwirki i Wigury 73B
17-100 Bielsk Podlaski
Poland

+ podpora pil značky Paolini

Objednat CNC modul Optimik >>>