Verze programu OPTIMIK®

Optimik® je k dispozici ve čtyřech verzích : FREE, Hobby, Workman a Professional.

FREE verze je funkčně omezena, ale můžete ji využívat libovolně dlouho a bezplatně.

Verze Hobby je určena pro domácí kutily, umožňuje evidovat max. 50 skladových položek a v jednom nářezovém plánu umístit max. 100 dílců.

Verze Workman je vhodná pro drobné živnostníky, umožňuje evidovat max. 500 skladových položek a v jednom nářezovém plánu umístit max. 500 dílců.

Verzi Professional využijí firmy a všichni ostatní, kdo potřebují vypočítat nářezové plány bez omezení a tyto plány také exportovat do textového souboru pro další zpracování.

Ke všem verzím je možné dokoupit také doplňkové moduly, které program volitelně rozšíří o další funkce.

Srovnání verzí Optimik 4

FunkceFREEHobbyWorkmanProfessional
Počet dílců v nářezovém plánu30100500ano
Počet skladových položek1550500ano
Počet operací (1)1015anoano
Počet příloh k záznamu (2)12anoano
Počet obchodních partnerů5anoanoano
Import údajů z textového souboruneneanoano
Kopírování údajů z jiné databáze (3)neneanoano
Export nářezového plánu do textového souboruneneneano
Počet stanic / uživatelů (4)-2/45/1010/20

Verze Workman je k dispozici také formou multilicence pro školy.

Aktuální ceny jednotlivých verzí naleznete v eshopu.

Poznámky:

(1) Optimik 4 obsahuje seznam operací, které je možné přiřadit k dílcům a společně s materiálem tak představují základní "výpočetní jednotku". V programu jsou předdefinovány základní operace (viz Ostatní - Operace), které mohou být rozšířeny o další operace podle potřeb zákazníka.

(2) K většině záznamů je nyní možné přiřadit přílohy. Přílohy jsou indikovány ikonou sponky a je možné je zobrazit kliknutím pravého tlačítka v tabulce. Přílohou může být text, obrázek nebo externí soubor.

(3) V Optimiku 4 je možné pohodlně kopírovat z jiné databáze vybrané skladové položky, výrobky z katalogu nebo také základní parametry výrobků.

(4) Optimik 4 má licenci omezenou na počet počítačů a uživatelů. Platí pravidlo, že počet uživatelů je 2-násobkem počtu počítačů. Licence je vázaná na konkrétní počítač a počet aktivací programu je omezen. Další stanici či uživatele je možné dokoupit.