OPTIMIK® a další aplikace

OPTIMIK® umožňuje import podkladů pro tvorbu nářezových plánů z aplikací jiných výrobců. U některých z nich je propojení přímé a import probíhá automatizovaně přes příkazový řádek.

TopSolid WOOD
TopSolid
Představuje komplexní řešení Vaší výroby v podobě jediného softwaru, který bez problému pokryje všechny nároky na denní pracovní potřeby Vaší firmy.
Jedná se o plně universální CAD/CAM systém, vyvinutý speciálně pro potřeby dřevovýroby ve kterém můžete navrhnout prakticky cokoliv od kuchyňské linky přes vestavnou skříň, kancelářský nábytek, dětské pokoje až po návrh schodiště nebo dveří. Systém je modulární a je možné přizpůsobit ho přesně Vašich požadavkům. Výstup do výroby je pak přes 3D vizualizaci, 2D výrobní dokumentaci, kusovníky, seznam dílců pro nářezové centrum nebo NC kódu pro CNC obráběcí stroje.

TopSolid Wood neobsahuje přímou funkci pro export do OPTIMIKu, umožňuje ale všeobecný export. Vyexportované údaje je možné do OPTIMIKu načíst pomocí speciální funkce "Import údajů z jiných aplikací".

InBox
InBox
je slovenský program pro návrh šatních skříní, vyvíjený od roku 1996.
S jeho pomocí dokážete rychle a jednoduše sestrojit a zobrazit šatní skříň. Stačí vyplnit tabulku s parametry (základní rozměry, počet dílů, rozměry a typ dveří, příček, polic, zásuvek, věšáků, peřináků, světelné rampy, pomocných desek, příslušenství) a skříň je hotová. Dveře je možné dělit se střídáním dřevotřískových a skleněných částí. Je možné definovat úkosy a vytvářet tak podkrovní skříně se sešikmením.

Hotová skříň se zobrazí ve zvoleném pohledu. Je s ní možné otáčet, zapínat/vypínat kótování, vybarvení dveří a interiéru, zobrazit světelnou rampu se světly. Program vypočítá cenu skříně, spotřebu a podrobný rozpis materiálu, který exportuje do Excelu. Je propojený na vícero CNC strojů s možností automatického řezání, vrtání a frézování.

InBox obsahuje funkci pro přímý export do OPTIMIKu. Umožňuje spustit OPTIMIK z příkazového řádku a údaje automaticky naimportovat.

KitchenDraw
KitchenDraw
je grafický program pro návrhy kuchyní a koupelen. Je lehce ovladatelný, jednoduchý a přitom automaticky generuje profesionální technickou a obchodní dokumentaci (půdorys, nárys, konštrukční detaily, kusovníky, perspektivu, fotorealistický náhled, nabídky, faktury a pod.)

KitchenDraw obsahuje funkci pro export do OPTIMIKu®. Vyexportované údaje je však do OPTIMIKu® nutné načíst pomocí funkce "Import údajů".

DYNAPLAN
Dynaplan
nabízí různé možnosti projektování korpusů a výběru vhodných kování značky Blum. Je součástí aplikace DYNALOG, která slouží pro flexibilní projektování korpusů a jednoduché objednávky kovaní.

DYNAPLAN neobsahuje přímou funkci pro export do OPTIMIKu, umožňuje ale všeobecný export. Vyexportované údaje je možné do OPTIMIKu načíst pomocí speciální funkce "Import údajů z jiných aplikací".

SelectionProfessional
SelectionProfessional
je program na bázi AutoCAD pro návrh nábytku a výběr kování značky Hettich. Umožňuje bezpečnou a bezchybnou konstrukci díky exaktnímu výběru kování. Obsahuje rozsáhlé knihovny kuchyňských a kancelářských skříní a automaticky generuje výrobní podklady.

SelectionProfessional neobsahuje přímou funkci pro export do OPTIMIKu, umožňuje ale všeobecný export. Vyexportované údaje je možné do OPTIMIKu načíst pomocí speciální funkce "Import údajů z jiných aplikací".

KD Max
KD Max
je pohodlným řešením pro návrhy kuchyní šatníků a vestavěných skříní. Poskytuje celou řadu řešení a jejich variací v průběhu několika minut. Výstupem jsou 2D a 3D návrhy s kótováním, foto-realistické obrázky návrhů a videa.
Kromě toho vytváří cenové nabídky, podrobné pracovní výkresy včetně rozvodů elektřiny, vody a plynu. Pracuje s formáty dwg, dxf, dwt, dwf, 3ds, wmf a všemi obrázkovými formáty.

KD Max neobsahuje přímou funkci pro export do OPTIMIKu, umožňuje ale všeobecný export. Vyexportované údaje je možné do OPTIMIKu načíst pomocí speciální funkce "Import údajů z jiných aplikací".

PRO100
PRO100
je profesionální 3D program pro projektování nábytku a návrhy interierů s okamžitou trojrozměrnou vizualizací scény. Vyznačuje se jednoduchou a intuitivní obsluhou, profesionalitou řešení, množstvím nástrojů a možností tvorby vlastních i atypických kusů nábytku.

PRO100 neobsahuje přímou funkci pro export do OPTIMIKu, umožňuje ale všeobecný export. Vyexportované údaje je možné do OPTIMIKu načíst pomocí speciální funkce "Import údajů z jiných aplikací".