OPTIMIK® a další aplikace

OPTIMIK® umožňuje import podkladů pro tvorbu nářezových plánů z aplikací jiných výrobců. U některých z nich je propojení přímé a import probíhá automatizovaně přes příkazový řádek.

ADeko
Adeko je program pro návrhy kuchyní, koupelen, ložnic a dalších interierů.
Na několik kliknutí nakreslíte stěny, dveře, okná, sloupy a nosníky. Potom jen necháte Adeko, aby Vám automaticky navrhnul kuchyň, pričemž Vám nabídne různé alternativy. Návrhy si však můžete sami modifikovat a vytvářet tak úplně nové, vlastné designy (můžete měnit velikosti modulů, dvířek a úchytek, barvy, textury atd.) Návrh pak můžete zobrazit v půdoryse nebo čelním pohledu. Zobrazenie je natolik reálné, že většina zákazníků už obraz ani nerenderuje.
Pokud však potřebujete realistický pohled, stačí nákres vyrenderovat. Rychlost závisí na konfiguraci Vašeho počítače. Po vykreslení je možné provádět ještě změny intenzity světla a to bez potřeby nového renderování. V případě potřeby je také možné použít plug-in VRay pro Maya.

ADeko obsahuje funkci pro přímý export do OPTIMIKu. Umožňuje spustit OPTIMIK z příkazového řádku a údaje automaticky naimportovat.

InBox
InBox je slovenský program pro návrh šatních skríní, vyvíjený od roku 1996. S jeho pomocí dokážete rychlo a jednoduše sestrojit a zobrazit šatní skříň. Stačí vyplnit tabulku s parametry (základní rozměry, počet dílů, rozměry a typ dveří, příček, polic, zásuvek, věšáků, peřináčů, světelné rampy, pomocných desek, príslušenství) a skříň je hotová. Dveře je možné dělit se střídáním dřevotřískových a skleněných částí. Je možné definovat úkosy a vytvářet tak podkrovní skříně se šikminami.
Hotová skříň se zobrazí ve zvoleném pohledu. Je s ní možné otáčet, zapínat/vypínat kótování, vybarvení dveří a interieru, zobrazit světelnú rampu se světly. Program vypočítá cenu skříně, spotřebu a podrobný rozpis materiálu, který exportuje do Excelu. Je propojený na vícero NC strojů s možností automatického řezání, vrtání a frézování.

InBox obsahuje funkci pro přímý export do OPTIMIKu. Umožňuje spustit OPTIMIK z příkazového řádku a údaje automaticky naimportovat.

KitchenDraw
KitchenDraw je grafický program pro návrhy kuchyní a koupelen. Je lehce ovladatelný, jednoduchý a přitom automaticky generuje profesionální technickou a obchodní dokumentaci (půdorys, nárys, konštrukční detaily, kusovníky, perspektivu, fotorealistický náhled, nabídky, faktury a pod.)

KitchenDraw obsahuje funkci pro export do OPTIMIKu®. Vyexportované údaje je však do OPTIMIKu® nutné načíst pomocí funkce "Import údajů".

DYNAPLAN
Dynaplan nabízí různé možnosti projektování korpusů a výběru vhodných kování značky Blum. Je součástí aplikace DYNALOG, která slouží pro flexibilní projektování korpusů a jednoduché objednávky kovaní.

DYNAPLAN neobsahuje přímou funkci pro export do OPTIMIKu, umožňuje ale všeobecný export. Vyexportované údaje je možné do OPTIMIKu načíst pomocí speciální funkce "Import údajů z jiných aplikací".

SelectionProfessional
SelectionProfessional je program na bázi AutoCAD pro návrh nábytku a výběr kování značky Hettich. Umožňuje bezpečnou a bezchybnou konstrukci díky exaktnímu výběru kovaní. Obsahuje rozsáhlé knihovny kuchyňských a kancelářských skříní a automaticky generuje výrobní podklady.

SelectionProfessional neobsahuje přímou funkci pro export do OPTIMIKu, umožňuje ale všeobecný export. Vyexportované údaje je možné do OPTIMIKu načíst pomocí speciální funkce "Import údajů z jiných aplikací".

KD Max
KD Max je pohodlným řešením pro návrhy kuchyní šatníků a vestavěných skříní. Umožňuje poskytnout celou řadu řešení a jeich variací v průběhu několika minut. Výstupem jsou 2D a 3D návrhy s kótováním, foto-realistické obrázky návrhů a videa. Kromě toho umožňuje vytvářet cenové nabídky, podrobné pracovní výkresy včetně rozvodů elektřiny, vody a plynu. Pracuje s formáty dwg, dxf, dwt, dwf, 3ds, wmf a všemi obrázkovými formáty.

KD Max neobsahuje přímou funkci pro export do OPTIMIKu, umožňuje ale všeobecný export. Vyexportované údaje je možné do OPTIMIKu načíst pomocí speciální funkce "Import údajů z jiných aplikací".

Palette CAD
Palette CAD je kreslící program pro nábytek, koupelny, krby, kachlová kamna a mnoho dalších interiérových návrhů. Je určen nejen pro řemeslníky, ale i pro interiérové architekty a projekční kanceláře. Díky rychlému zvládnutí obsluhy programu můžete projektovat jednotlivé objekty v prostoru samostatně i navrhovat a plnohodnotně prezentovat kompletní interiery.

Palette CAD neobsahuje přímou funkci pro export do OPTIMIKu, umožňuje ale všeobecný export. Vyexportované údaje je možné do OPTIMIKu načíst pomocí speciální funkce "Import údajů z jiných aplikací".

PRO100
PRO100 je profesionální 3D program pro projektování nábytku a návrhy interierů s okamžitou trojrozměrnou vizualizací scény. Vyznačuje se jednoduchou a intuitivní obsluhou, profesionalitou řešení, množstvím nástrojů a možností tvorby vlastních i atypických kusů nábytku.

PRO100 neobsahuje přímou funkci pro export do OPTIMIKu, umožňuje ale všeobecný export. Vyexportované údaje je možné do OPTIMIKu načíst pomocí speciální funkce "Import údajů z jiných aplikací".

Tri D Corpus
Tri D Corpus je program, který vytvořili výrobci nábytku pro ostatní výrobce nábytku. Pokrývá i specifické potřeby při výrobě kuchyní, koupelen, ložnic a všech ostatních vnitřních prostor.

Tri D Corpus neobsahuje přímou funkci pro export do OPTIMIKu, umožňuje ale všeobecný export. Vyexportované údaje je možné do OPTIMIKu načíst pomocí speciální funkce "Import údajů z jiných aplikací".