Optimik > Nápověda > Verze 3 > Konfigurace OPTIMIK Exporter pro dodavatele materiálu

Konfigurace OPTIMIK Exporter pro dodavatele materiálu

Pro korektní funkčnost OPTIMIK Exporter je nutné zabezpečit, aby Váš zákazník měl k dispozici seznam plošných materiálů a hranovacích pásek, které nabízíte. OPTIMIK Exporter si při instalaci u zákazníka dokáže automaticky stáhnout soubor s materiálem z Vašich stránek. Stačí tedy, abyste jej tam umístili a správně pojmenovali instalační soubor. Postupujte takto :

Optimik - export údajů o materiálu

1. Vytvořte soubor se seznamem materiálu, který máte v nabídce
Spusťte Optimik a otevřete Sklad. Vyberte všechny skupiny (vlevo nahoře) a pod tabulkou klikněte na tlačítko "Další funkce - Exportuj údaje pro program Optimik Exporter":

Export pro Optimik Exporter

Bude vytvořen soubor Stock.dat obsahující všechny Vaše plošné materiály a hranící pásky.

2. Nahrajte soubor Stock.dat na Váš internetový server
Nahrajte soubor na Vaše stránky podobným způsobem, jako jako když přidáváte obrázky, dokumenty a pod.

3. Odkaz k souboru Stock.dat zakomponujte do názvu instalačního souboru programu Optimik Exporter
Odkaz k souboru musí být uveden na konci názvu v hranatých závorkách (bez řetězce "http://"). Lomítka ("/") nahraďte podtržítky ("_"). Pokud například máte stránku www.NaseFirmaXY.cz a soubor jste nahráli do www.NaseFirmaXY.cz/upload/Stock.dat, přejmenujte instalační soubor programu Optimik Exporter na: Optimik_Exporter_setup_[NaseFirmaXY.cz_upload_Stock.dat].exe

4. Přejmenovaný soubor poskytněte Vašim zákazníkům
Takto přejmenovaný soubor pak můžete bezplatně poskytnou ke stažení Vašim zákazníkům. Zákazník si jej jen stáhne a nainstaluje. Při prvním spuštění si už Optimik Exporter automaticky stáhne správný soubor s materiálem z Vašich stránek.