Tiskové sestavy ke stažení

Optimik obsahuje množství tiskových sestav a je také možné vytvářet sestavy vlastní díky aplikaci FastReport, která je k dispozici z náhledů před tiskem (vpravo). Editace tiskových sestav je ale úkol spíše pro zkušenější uživatele či programátory.

Na této stránce si můžete stáhnout některé další již hotové tiskové sestavy, které nejsou součástí základní instalace.

Klikněte vždy na odkaz pravým tlačítkem myši a volbou "Uložit odkaz jako..." stáhněte tiskovou sestavu do adresáře PrintSets v instalaci Optimik. V základním nastavení jde o cestu C:/RK Software/Optimik/PrintSets.

ZVK-Seznam materiálu + chybějící zásoba.fr3
Tisková sestava pro zobrazení seznamu materiálu v zakázce včetně chybějící zásoby bude k dispozici na obrazovce Zakázky. Nelze ale použít pro zobrazení chybějícího délkového a plošného materiálu - pro ty se potřebná zásoba počítá až v nářezových plánech.

ZVK-Triedený zoznam materiálu (okrem plošných).fr3
Tisková sestava pro zobrazení roztříděného seznamu materiálu v zakázce bude k dispozici na obrazovce Zakázky. Nejsou zahrnuty plošné prvky.

NPPE-Štítky S&K Label 48,5 x 25,4.fr3
Sestava pro tisk menších štítků u nářezových plánů o rozměrech 48 x 28 mm od firmy S&K Label.

NPP-Jen plán (plošný materiál).fr3
Tisk nářezového plánu pro plošný materiál bez úvodní tabulky.

NPD-Jen plán (délkový materiál).fr3
Tisk nářezového plánu pro délkový materiál bez úvodní tabulky.

NIP-Export dílců.fr3
Tisk standardního exportu tiskové sestavy do CSV. Obsahuje typ výrobku, kód zakázky, výrobek, kód dílce, název, množství, orientaci kresby, délku, šířku, hranovací pásky.